סיפר של גולגולת קריסטל מקס – Crystal Skull Max

[vc_row][vc_column width=\"1/3\"][/vc_column][vc_column width=\"1/3\"][vc_single_image image=\"13344\" img_size=\"medium\" alignment=\"right\"][/vc_column][vc_column width=\"1/3\"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

מאת דבי סמוקר, היפנו-תרפיסטית רשומה

(יוני/יולי גיליון 95, New Avenues)

מקס הוא אחד מבין 13 גולגולות עתיקות, וגילו מוערך בכ-5,000 עד 36,000 שנה. באופן מפתיע כל הגולגולות נמצאו במקסיקו ומרכז אמריקה. כיום נערכים מחקרים רבים על הגולגולות. עם זאת איש עדיין אינו בטוח מהו מקורן, ונראה שהן קיימות בניגוד לכל הגיון.

בדיקה מקצועית של הליטוש מצביעה על כך שהגולגולות היו צריכות להיסדק ולהישבר כתוצאה מתהליך הגילוף.

רבים חווים חזיונות עמוקים ותחושות גופניות בעת צפייה בגולגולות, ואחרים סבורים שהגולגולות הן מחשבים מתוחכמים שככל הנראה הובאו בעבר מעולמות אחרים, וטומנים בחובם ידע אודות מקור האדם וכדור הארץ.

לאחרונה הזדמן לי לפגוש את ג\'ואן פרקס שיחד עם בעלה, קרל, קיבלה לידיה את מקס מלאמה טיבטי חבוש כובע אדום בשם נורבו צ\'ן, ולא יכולתי שלא להתרשם מכנותה. התברר לי שהיא כלל איננה מחפשת תשומת לב או סנסציות, ויש לה חוש הומור נהדר ואומץ לעשות את מה שהיקום מבקש, וזהו סיפורה:

דבי: כיצד היכרת את נורבו צ\'ן?

ג\'ואן: הכרנו את נורבו בשנת 1973 דרך רופא המשפחה שלנו. באותה עת לא ידענו מיהו ובמה הוא עוסק. נורבו שיפץ באותה עת את ביתו ורופא המשפחה המליץ על בעלי שהיה בעל עסק לייצור ריהוט לפי הזמנה אישית. לאחר כחודשיים עם סיום עבודה בעלי נתקל בתמונתו של נורבו במגזין לצד הכותרת \"נורבו צ\'ן, מרפא טיבטי.\" אנו נדהמנו! לאחר מכן ביקשתי מבעלי שיכיר לי את נורבו בגלל הבת שלנו שגססה מסרטן עצמות והרופאים העריכו שנותרו לה רק שלושה חודשים לחיות. כאשר נפגשתי עם נורבו ונגעתי בידו ידעתי מיד שיש בו משהו יוצא דופן. הוא סיפר שהוא שב לתקופה מסוימת לארצות הברית כדי לתרגל שיטות ריפוי טיבטיות עתיקות. שאלתי אותו שאלות רבות על עבודתו והוא סיפר לי שהוא זקוק למישהו שיענה לטלפון וידריך את מטופליו כיצד להכין את גופם לאנרגיית הריפוי שתזרום לנקודות הדיקור (אקופונקטורה) ולמרידיאנים בגוף. הצעתי לו את עזרתי מבלי להבין מה באמת טומנות בחובן שבע השנים הבאות. נורבו טיפל בביתי ובזכותו היא חיה עוד שלוש שנים  ̶  הרבה יותר ממה שצפו הרופאים. כל מה שידעתי הוא שנורבו עוזר לאנשים וזה מה שחשוב.

דבי: נראה לי שברור שנועדתם להיפגש.

ג\'ואן: ובכן מעולם לא עסקתי במטפיזיקה, לא עבדתי עם קריסטלים ולא שמעתי על גולגולות קריסטל  ̶  זה היה עולם חדש שלא הכרנו. המשרד של נורבו שכן אותה עת באותו הבניין בו עבד רופא המשפחה שלנו. הטיפולים דורשים כוח מחשבה ותרגול נשימה ונורבו שקע כולו בטקס הריפוי, אך הרעש שנוצר מכך הפריע לאנשים במשרדים הסמוכים ונורבו העביר את המשרד לחדר שהוכן לכך בביתו.

בפעם הראשונה שנכנסתי לא הייתי מוכנה לחלוטין. החדר היה צבוע כולו באדום מן הרצפה ועד התקרה ונורבו לבש חלוקים אדומים ושחורים במקום הביגוד הרגיל, ואני תהיתי למה אני נכנסת. לאחר מכן הוא הראה לי ולבעלי את המזבח עליו ניצבו כמה פריטי אומנות עתיקים כולל חצוצרה בת 400 שנה וגולגולות קריסטל שהעניקו לו שמאנים מגוואטמלה שבמרכז אמריקה. נורבו מעולם לא הרחיב אודות הגולגולת.

נורבו הקים את \"קרן הריפוי של צ\'קפורי לינג\" בטקסס, שם ראיתי ניסים רבים קורים ולבסוף הותר לי להיכנס ולצפות בחלק מטקסי הריפוי. באותה עת לא הבנתי שנפל בחלקי כבוד גדול. אני זוכרת שאחד הלאמות הטיבטיים היה תמיד מכין עבורי המבורגרים טיבטיים שהיו למעשה קציצות מעט חריפות!

מעולם לא קראתי דבר אודות גולגולת הקריסטל, אך הנזירים שוחחו עמה ושרו לה מזמורים בטיבטית וטענו שהם מתקשרים עמה. הם תיעלו את האנרגיה הטמונה בגולגולת באמצעות המרידיאנים אל גופו של המטופל כדי לסייע בהחלמתו, והשתמשו בה ככלי רוחני וכלי ריפוי.

אני ובעלי התקרבנו מאוד לנורבו ולפני מותו הוא לא סיפר לנו דבר אודות הגולגולת מלבד שהיא עשויה מקריסטל נדיר ומיוחד ושרק מעט כמוה עדיין קיימות כיום בעולם. הוא אמר \"קחו אותה ויום אחד תבינו מהי ומה ייעודה.\"

ובכן אז עדיין לא הבנו, אך לקחנו אותה עמנו הביתה ואחסנו אותה בקופסה בתוך ארון למשך שבע שנים משנת 1980 עד 1987. במשך השנים האלו הגולגולת הייתה מופיעה בחלומותיי ואומרת שהיא מחפשת אחר אדם מסוים ועליי למצוא אותו. לתדהמתי יום אחד מצאתי את עצמי עומדת מול הארון ומדברת אל אבן. אמרתי בחיבה \"רגע אחד! אינני רוצה עמך שום קשר.\" היא ענתה \"את עוד תספרי אודותיי למאות אנשים, אני חשובה מאוד עבור המין האנושי ואת חייבת למצוא את האדם שאני מחפשת. ודרך אגב שמי איננו \'גולגלת\' אלא \'מקס\'.\"

וכך יום אחד עמדתי מול הארון ודברתי אל אבן וספרתי לה שמצאתי את האדם שמקס חיפש. (היא צוחקת) בשנת 1987 צפיתי בתוכנית אודות עב\"מים בתחנת טלוויזיה מקומית ושם הוצגה תמונה של גולגולת מיטשל-הדג\'ס. עד אז לא ידעתי שיש עוד גולגולות לכן התקשרתי לתחנת הטלוויזיה וסיפרתי שגם לי יש כזו גולגולת. הם נשמעו ספקניים אך לבסוף הגיעו לראות אותה והוכו בתדהמה. משם המשכתי אל \"מוזיאון יוסטון\" בו שמעתי על גולגולות נוספות, אחת במוזיאון בצרפת, אחת בלונדון ועוד כמה באוספים פרטיים. שמעתי גם שמקס הוא הגולגולת היחידה שמותר לחקור ולשתף בטקסים דתיים ואף להביט או לגעת בה. מקס משתתף בטקסים רבים כולל \"טקס ההפעלה\" (הערת העורך: טקס מיוחד שנערך בעבר עם המרפא סטאר ג\'ונסן, צפו בדף זה עבור מידע נוסף) שבו השדה האנרגטי שלו מיושר בעזרת מערבולות ורשתות/קוארדינטות שונות ברחבי ארצות הברית. הוא בטקסי ריפוי.

מקס גם משולב בטקסים של שבטים אינדיאניים. בחווה של מרי ת\'אנדר מקס משתתף גם בטקסים כמו סווט לודג\', גלגלי רפואה אינדיאניים ומקטרת מקודשת. מרי היא נצר לשבטי הצ\'ירוקי והסו.

דבי: לא ידעתי שגולגולות כאלו קשורות לתרבות האינדיאנית.

ג\'ואן: בהחלט! הם מכירים אותן היטב. סבתא טווייה ניץ\', אינדיאנית ידועה משבט סנקה, אוהבת מאוד את מקס והשתתפה בשישה כינוסים של וולפסונג (אסיפת שלום). מקס השתתף בוולפסונג שתיים. יש ברשותי סרט וידאו שצולם שם ונקרא בשם \"מקס גולגולת הקריסטל\" אשר מציג את מקס בטקס בו השתתפו חכמי דת אצטקים ופרואנים אך גם קלטים ואבוריג\'ינים מכל העולם ושוחחו על מקס ועל משמעותו. הם סברו שיום אחד ייפגשו שוב. הם אינם מתפללים אליו אך חולקים לו כבוד ושבחים.

דבי: אז מהן הגולגולות לדעתך? אנרגיות או קשר לישויות בעולמות אחרים.

ג\'ואן: ובכן יש הרבה תיאוריות. למרות שהגולגולות לוקחות חלק בטקסים של בני המאיה מקובל שלא הם יצרו אותן. מקס פגש מדענים וגורויים, מטפיזיקאים, שמאנים, עורכי דין, צ\'יפים אינדיאנים, חוקרי פאראפסיכולוגיה וחוקרי עב\"מים. אנשים מגיעים מכל רחבי העולם במחשבה שהוא חוצן שהביאו מבקרים ממערכת כוכבים מרוחקת ומתוכנת כמו מחשב המכיל ידע עתיק מן העבר. אולי הוא תוכנת באמצעות הצלילים והוויברציות סביבו ועתה הם שמורים בו. אנשים יושבים שם ומקבלים חזיונות והתגלויות. אחרים סבורים שהוא קריסטל מאטלנטיס ומקורו חוצני.

דבי: האם מישהו שאל את מקס בצורה ישירה \"מאין הגעת?\"

ג\'ואן: הוא טוען שמקורו גם מאטלנטיס אך גם חוצני, מצביר כוכבים במזל שור, והוא מתנה שהוענקה למין האנושי. ייעודו הוא להדריך ולהוות כלי שמאחד בין אנשים ומסייע להתפתחות הרוחנית של בני האדם. נראה שהוא מדליק במוחנו תדר שתמיד היה כבוי ועתה הופעל מחדש. האורחים סופגים ממנו חזיונות על העבר, על עולמות אחרים, השראה יצירתית ואף החלמה. מקס הוא חוויה אישית.

דבי: אילו חוויות היו לך עם מקס?

ג\'ואן: בעיקר חלומות – אפילו על חייזרים שדיברו עמי וסיפרו לי דברים שונים, אך חיי אינם סובבים סביב כך ואני מקפידה להישאר עם שתי הרגליים על הקרקע. אני מקפידה לשמור על ראש פתוח וזו הצורה שבה היינו רוצים שיתייחסו אל מקס. רק לפני כמה מאות שנים הגולגולות עוד היו סמל של רוע למרות שבימי קדם הם היו סמל של ידע.

דבי: כיצד לבסוף הכרת את פ.ר. \'ניק נוסרינו\'?

ג\'ואן: התקשרתי למוזאונים ותחנות טלוויזיה כדי לדעת אם מישהו יודע משהו אודות הגולגולות עד שלבסוף הפנו אותי אליו. הוא סיפר שהוא מכיר את הגולגולת ומחפש אותה מאז שנת 1949. מקס אמר \'זה האיש!\' ניק הביא עמו חומר כתוב שעזר להתחיל בתהליך הלימוד. ניק זיהה את מקס בשתי דרכים: הראשונה היא הכשרתו המקצועית בפסיכומטריה והשנייה היא ממידע שקיבל בשנת 1947 משמאן במרכז אמריקה כאשר עבד בעבודה ממשלתית. אנו עדיין שומרים על קשר.

כתבתי ספר על ההיסטוריה של מקס אך עדיין אין לי כותרת מתאימה, והוא כעת בדרכו להוצאות לאור, אך ייקח זמן לפני שהוא יתפרסם. מקס הוא הגולגולת הגדולה ביותר ומשקלו כ-8 קילוגרמים.

דבי: במה עבדת לפני שכל זה התחיל?

ג\'ואן: לא עשיתי דבר, הייתי עקרת בית רגילה וניקיתי את הבית. ניהלתי את החשבונות של העסק המשפחתי וגידלתי את שני ילדיי. כילדה גדלתי בכנסייה לותרנית טיפוסית בדרום ארה\"ב, אך תמיד הקפדתי לשמור על ראש פתוח וסברתי שלכל אחד יש את האמת שלו. לא צריך להאמין בכל דבר ששומעים, אבל כששומעים את האמת של אנשים אחרים זה מעניק לנו הזדמנות להשוות אותן לאמת שלנו.

דבי: תודה רבה לך. אני מצפה לפגוש אותך ביוני. תרצי להוסיף משהו?

ג\'ואן: כרגע התוכנית שלנו היא פשוט להמשיך לתת למקס להוות מקור לאושר והשראה לאלפים אחרים. מקס ממתין להכיר גם אתכם.

בשנת 1990 גב\' פרקס כתבה ספרון שמתאר בקצרה את ההיסטוריה של \"מקס\" ונקרא \"הסיפור של מקס, גולגולת הקריסטל מטקסס.\" בסעיף זה אפרט מעט פרטים נוספים אודות \"מקס\" שלא כיסיתי בראיון לעיל.

כמה עובדות מעניינות אודות מקס שנתגלו במהלך המחקר: גילו של מקס הוא כעשרת אלפים שנה ואף יותר, ומקובל שהוא בן 36 אלף שנים. ככל הנראה הוא גולף מגוש קוורץ ששקל לפחות בין 18 ל-22 קילו קילוגרמים. לאחר הגילוף הגולגולת לוטשה ועתה שוקלת כ-8 קילוגרמים, ומעריכים שתהליך זה נמשך בין 200 ל-250 שנה. גב\' פרקס מאמינה שהסיבה לכך היא שלא בני המאיה יצרו או ליטשו את הגולגולות. מקס התגלה בקבר בגואטמלה בין השנים 1924 ו-1926.

לפי המגרעת בחלקו התחתון ניתן לשער שהוא שימש כגולגולת למזבח וסגדו לו כאל. תכלילי הגביש שלו נמשכים גם אל תוך חלקה הפנימי של הגולגולת. היוצרים של \"מקס\" ליטשו אותו בצורה מדויקת בהתאם לתכלילים. רוב המומחים (צורפים, גיאולוגים ומומחים לאבני חן) מאמינים שבתהליך הליטוש של \"מקס\" לא היו מעורבים כלי  יהלום (אם כלים היו בכלל קיימים באותה עת).

בדומה לגולגולות אחרות גב\' פרקס מאמינה ש\"מקס\" פועל כמו מחשב וביכולתו להקליט ולענות לאירועים המתרחשים סביבו.

מסר אישי מג\'ואן פרקס

אנו חשים שמקס ממשיך להוות מקור לאושר והשראה לאלפים אחרים, ויש לזכור שהוא הוענק לבני האדם למטרה מסוימת שאותה אנו רק מתחילים להבין.

אני אסירת תודה לאלוהים על הכבוד שנפל בחלקי במאמץ  ̶  קטן ככל שיהיה   ̶  להבין מי אנחנו ולאן אנו הולכים. אלוהים העניק לנו בדרכים רבות הרבה כלים ומתנות כדי לסייע לנו בחיפוש אחר האמת. האם מקס הוא רק כלי שקיבלנו כדי לסייע לנו בדרכנו?

אנו יודעים ש\"מקס\" מיוחד וקרל ואני מודים לכם על ההזדמנות לחלוק את \"מקס\" עמכם. אנו מקווים שהוא יותיר גם בכם את הקסם המיוחד שלו.

שלכם,

ג\'ואן ומקס[/fusion_text][fusion_text]

מקס, גולגולת קריסטל בת 36 אלף שנה

(סקירה של סרטון הוידאו, צילום מוולפסונג II, 1992)

בשנת 1988 ערכתי הרצאה באזור שיקגו בנושא \"גולגולות קריסטל\" במימון ידידי ביל סאוויקי, הבעלים של \"מרכז הציפה\", ואחד מן האומנים המוכשרים ביותר שהכרתי. בהרצאה זו פגשתי באישה מיוחדת לבושה בבגדים אינדיאניים אפופה באווירה מיוחדת. שמה היה מרי ת\'אנדר ומאותו יום שמרנו על קשר. מרי דיברה בהרצאתה אודות \"מקס\" ושיתפה אותנו בחוויותיה מגולגולת הקריסטל.

בשנת 1983 סבתא טווילה ניץ\', בת לשבט הזאב של סנקה, חוותה במהלך טקס הזעה חיזיון ובו התבקשה לבנות מקום מיוחד שבו יוכלו להתכנס אספות שלום של זקני שבט מכל העולם ולחלוק כבוד לאחר. סבתא טווילה שיתפה בחיזיון את מרי ת\'אנדר שלקחה זאת ברצינות והגשימה את החלום כשהקימה את \"חוות ת\'אנדר\", מרכז רוחני בטקסס. החווה מציעה שטח כינוס עבור אספות שלום של זקני שבט שנקראות אסיפת וולפסונג (שירת הזאב), ובה משתתפים זקני שבט מכל העולם. בשנת 1992 מקס, גולגולת הקריסטל מטקסס היה כבר ברשותם של ג\'ואן וקרל פרקס, ובמהלך בוולפסונג II קיבל מעמד של בכיר זקני השבט. מרי והאחרים באסיפה נהנו מאוד מן השהייה בקרבת מקס.

\"בלו סטאר הפקות\" היא חברה שהקימו מרי ת\'אנדר ובעלה, הוראס. במהלך העבודה עם אנשי מקצוע נוספים הם צילמו את האסיפה שהתקיימה בשנת 1992 ויצרו סרט וידאו מיוחד שמציג את \"מקס\" גולגולת הקריסטל והאירועים שהתחוללו סביבו.

הסרט מתאר היטב את הרוח שמאחורי וולפסונג II וגם את חלקו של \"מקס\" באירוע. הוא גם כולל את הערותיה של ג\'ואן פרקס, הבעלים של \"מקס\", שקיבלה מעמד כבוד של זקן שבט. אנו ממליצים לכולם לצפות בסרט, במיוחד אם לא שמעתם עד עתה על \"מקס\". החלק הכולל ראיונות שנערכו עם זקני שבט מתרבויות רבות הוא אחד מן החלקים החשובים בסרט, והם משתפים בו את נקודת ראותם אודות גולגולות הקריסטל, ולדעתנו חלק מן התובנות שלהם מעניינות מאוד ומאשרות חלק מן התיאוריות המקובלות אודות המקור והיוצר של גולגולת הקריסטל שמצאו חוקרים שונים.

תיהנו

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_gallery interval=\"3\" images=\"13344,13343,13342,13341,13340,13339,13335,13334,13333,13332,13331,13330,13329,13328,13326,13324,13322,13321,13315,13314,13311,13303,13301\" img_size=\" medium\" title=\"תמונות של מקס\"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_video link=\"https://www.youtube.com/watch?v=h4e_T9P-dL8\" title=\"מי הוא מקס מקס\"][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_video link=\"https://www.youtube.com/watch?v=1euB58uoTf8\"][/vc_column][/vc_row]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *