משמעות הצלילים 2

מרכז מרכבת אור

[vc_row][vc_column width=\"1/6\"][/vc_column][vc_column width=\"2/3\"][vc_column_text]

מה משמעות הצלילים ואיך הם משפיעים על חיינו?

אנשים רבים סבורים שהמוזיקה טובה לנפש. מה שרבים לא מודעים אליו הוא שבכוחה גם לסייע לגוף שלנו ביותר ממובן אחד. רפואת הצלילים והתדרים היא רפואה עתיקת יומין, המלווה את האדם אפילו משחר ההיסטוריה. בתנ\'\'ך נכתב שדוד, למשל, היה מרפא אחרים באמצעות הנבל והשירה שלו. התחום נשאר רלוונטי עד עצם היום, תוך שהוא מתפתח בצעדי ענק. את הצלילים כיום מפיקים מחשבים, איך לא, כשגם הבסיס התיאורטי של התחום רחב פי כמה ביחס לעבר.

קול, בריאות ומה שביניהם.
במהלך השנים, נערכו לא מעט מחקרים שניסו למצוא את הקשר בין צלילים שהאדם נחשף אליהם לבין שינויים שחלים על הגוף שלו כתוצאה מכך. למעשה, ניתן לטעון כיום בפה מלא כי נמצאו כבר ההוכחות המצביעות על כך שלצלילים ולמילים יש השפעה שכזו, כאשר הם עשויים לחדור לגוף דרך התת מודע ולרפא אותו מתסמינים שונים ומבעיות רפואיות – ליתר דיוק, אפשר לטעון שהגוף הוא זה שמרפא את עצמו, באמצעות התדרים. הדוגמא המובהקת ביותר לכך היא מתחים, לחצים או טראומות, אשר מביאים לכ-95% מהבעיות הרפואיות והמחלות שאנו סובלים מהן.

המחקרים שנערכו נוגעים לכל תחומי הרפואה.
נמצא כי במהלך הריון, העובר מגיב לרעשים חיצוניים ולמקצבים שהוא נחשף אליהם. המחקר הראה כי חשיפה שלו למוזיקה רגועה ועדינה מאפשרת להפחית את רמות המתח אצלו, כמו גם את מדדיו הפיזיים. מחקרים אחרים הצביעו על הפחתה של קצב הלב, הכאבים והחרדות אצל אנשים שנחשפו למוזיקה, ומן העבר השני של המשוואה שיפור בקצב זרימת החמצן בגוף שלהם.

פתרון מקיף באמת
הנחת היסוד של כל מי שדוגל ברפואת הצלילים והתדרים היא שבאמצעותם ניתן למצוא פתרון כוללני לבעיות רפואיות וגופניות, אפילו כוללני יותר מפתרונות הרפואה הקונבנציונליים יותר. הרפואה ה\"מסורתית\", הרי, מתמקדת כיום בעיקר בתסמינים, ולא באמת פועלת על מנת לעקור את הבעיה מהשורש ולרפא אותה לחלוטין.

השימוש שכן נעשה כיום ברפואת תדרים, למשל במקרה של מכונות אולטרה סאונד, MRI או CT, נעשה לרוב לצרכי אבחון, ולא למטרות ריפוי.
רפואת הצלילים מנסה לשנות את זה, כשמחקרים שונים של מיטב המומחים מצביעים על כך שבהחלט יש לה את הפוטנציאל להגשים את היעד. גורמים חשובים בקהילה הרפואית והמחקרית סבורים, בהמשך לכך, כי רפואת העתיד היא רפואת התדרים.

התחזית של רבים היא שבעתיד הקרוב מאד ייעשה שימוש במחשבים ובמכונות להעברת תדרים, שירפאו את הגוף ממחלות שונות. למעשה, מחקרים הצביעו על כך שבכוחם של התדרים לשנות אפילו את מבנה ה-DNA, ובהמשך לכך פגמים שונים הנוגעים אליו (אפילו פגמים מולדים).

ד\'\'ר ברוס ליפטון מאוניברסיטת סטנפורד היוקרתית, למשל, הראה שהגוף שלנו מגיב לאיתותים חוץ תאיים, כך שהקשבה לצלילים עשויה לשנות את חישובי התא. מחקר נוסף, שנערך באותה אוניברסיטה, הראה שצלילים ותדרים מסייעים למנוע מצבים של חוסר איזון אנרגטי באיברים שונים, ובכך למנוע התפתחות בעיות רפואיות כתוצאה מכך.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=\"1/6\"][/vc_column][/vc_row]

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *